Saturday 30 April 2016

League Division One

10:30
Civil Service Wanderers
0 - 3 Full time
Ranmoor Galaxy
  • Ross Thompson 0'
  • Ross Thompson 0'
  • Stephen Parry 0'

League Division Three

10:30
AC Southside
  • Dan Parkinson 0'
  • Sam Hill 0'
  • Andy Potts 0'
  • Dan Parkinson 0'
  • Dan Parkinson 0'
  • Dan Parkinson 0'
  • David Arrames 0'
  • David Arrames 0'
8 - 1 Full time
Beighton Magpies
10:30
Sheffield Sparta
  • George Rudd 0'
  • Eddie Brown 0'
2 - 2 Full time
Swallownest Bethesda
  • Matt Hibbert 0'
  • Jack Trueman 0'

Thursday 28 April 2016

League Division One

10:30
Brunsmeer Athletic FC
3 - 3 Full time
Totley Sports
  • James Kennedy 0'
  • Thomas Hunter 0'
  • Thomas Hunter 0'

Wednesday 27 April 2016

League Division One

10:30
Loxley Rangers
  • Jamie Pearce 0'
  • Jamie Pearce 0'
  • Olu Odegbami 0'
  • Shane Taylor 0'
  • Shane Taylor 0'
5 - 3 Full time
Norton Oakes

Tuesday 26 April 2016

League Division One

10:30
Totley Sports
0 - 4 Full time
Troway FC

League Division Two

10:30
Sheffield Transport
  • Ryan Poskitt 0'
  • Richard Costellue 0'
2 - 2 Full time
Malin Bridge
  • Matt Asher 0'
  • Matt Asher 0'

League Division Three

10:30
Broomhill Pirates
3 - 5 Full time
Beighton Magpies
  • Todd Catling 0'
  • Todd Catling 0'
  • Todd Catling 0'
  • Tom Stratford 0'
  • Ben Havenhand 0'

Saturday 23 April 2016

League Division One

10:30
Loxley Rangers
0 - 3 Full time
Civil Service Wanderers
  • Josh Connor 0'
  • Josh Connor 0'
  • Liam Garrett 0'
10:30
Ranmoor Galaxy
  • Jake Gamban 0'
  • Jake Gamban 0'
  • Stephen Parry 0'
  • Andrew Ford 0'
4 - 4 Full time
Troway FC
10:30
Totley Sports
  • Kane Conway 0'
  • James Kennedy 0'
  • James Kennedy 0'
  • James Kennedy 0'
4 - 1 Full time
Ecclesia Phoenix
  • Mike Chiu 0'
  • Mike Chiu 0' (Sent Off)

League Division Three

10:30
Beighton Magpies
  • Ben Havenhand 0'
  • Shane McClune 0'
2 - 1 Full time
Swallownest Bethesda
10:30
Ecclesfield Eagles
  • Carl McDonald 0'
1 - 7 Full time
AC Southside
  • David Arrames 0'
  • David Arrames 0'
  • Marcus Lovatt 0'
  • Marcus Lovatt 0'
  • Andy Potts 0'
  • Ian Hoverd 0'
  • Dan Parkinson 0'
10:30
Langsett Pumas
  • Oliver Maltby 0'
1 - 6 Full time
Sheffield Sparta
  • George Rudd 0'
  • George Rudd 0'
  • Matt Grocutt 0'
  • Dave Cantrill 0'
  • Eddie Brown 0'
  • Eddie Brown 0'

Wednesday 20 April 2016

League Division One

10:30
Brunsmeer Athletic FC
2 - 3 Full time
HSBC FC
  • Mike Walker 0'
  • Mike Walker 0'
  • Nigel Jones 0'
10:30
Troway FC
  • Lee Askham 0'
  • Lee Askham 0'
  • Lee Askham 0'
  • Joe Pearson 0'
  • Joe Pearson 0'
  • Joe Pearson 0'
  • Riki Davidson 0'
  • Steve Hardy 0'
  • Ben Shakshaft 0'
  • Tom Parsons 0'
10 - 1 Full time
Civil Service Wanderers

Tuesday 19 April 2016

League Division One

10:30
Ranmoor Galaxy
  • Ross Thompson 0'
  • Ross Thompson 0'
  • Jake Gamban 0'
  • Aaron Whiteley 0'
  • Andrew Ford 0'
5 - 3 Full time
Totley Sports
  • Dan Callow 0'
  • Dan Callow 0'
  • Dan Callow 0'

League Division Three

10:30
Beighton Magpies
3 - 5 Full time
Sheffield Sparta
  • Sam Roberts 0'
  • Sam Roberts 0'
  • Henry Bradshaw 0'
  • George Rudd 0'
  • George Rudd 0'
10:30
Broomhill Pirates
2 - 5 Full time
AC Southside
  • Marcus Lovatt 0'
  • Marcus Lovatt 0'
  • Matt Hills 0'
  • David Arrames 0'
  • David Arrames 0'

Saturday 16 April 2016

League Division One

10:30
Noahs Ark
  • Joe Statham 0'
  • Own Goal 0' (OG)
  • Thomas Revill 0'
3 - 1 Full time
Brunsmeer Athletic FC
10:30
Ranmoor Galaxy
  • Ross Thompson 0'
  • Ross Thompson 0'
  • Jake Gamban 0'
  • Shaun Martin 0'
  • Andrew Ford 0'
5 - 5 Full time
HSBC FC
10:30
Totley Sports
  • Dan Callow 0'
  • Dan Callow 0'
  • Dan Callow 0'
  • Kane Conway 0'
  • Gabe Kite 0'
5 - 3 Full time
Civil Service Wanderers
  • Liam Garrett 0'
  • Josh Connor 0'
  • Josh Connor 0'
10:30
Troway FC
  • Riki Davidson 0'
  • Riki Davidson 0'
  • Riki Davidson 0'
  • Steve Hardy 0'
  • Jason Hardy 0'
  • Own Goal 0' (OG)
  • Lee Askham 0'
  • Lee Askham 0'
8 - 1 Full time
Norton Oakes
  • Joel Moore 0'

League Division Two

10:30
Chancet Wood
  • Dominic Hulley 0'
  • Richard Martin 0'
2 - 2 Full time
Sheffield Transport
  • Matthew Halliday 0'
  • Adrian Tomlin 0'
10:30
City Central
  • Paul Barnett 0'
  • Jack Jones 0'
2 - 4 Full time
Malin Bridge
  • Matt Asher 0'
  • Luke Mitchell 0'
  • Jamie Ashton 0'
  • Rueben Reid 0'

League Division Three

10:30
Swallownest Bethesda
7 - 3 Full time
Ecclesfield Eagles
  • Conal Gallagher 0'
  • Carl McDonald 0'
  • Mark McDonald 0'

League Division Four

10:30
New Bohemians
  • Ryan Phillips 0'
  • Marley Grant 0'
  • Marley Grant 0'
  • Tom Johnson 0'
4 - 0 Full time
Herringthorpe Hurricanes URC

Tuesday 12 April 2016

League Division One

10:30
Norton Oakes
  • Ben Bell 0'
  • Ben Bell 0'
2 - 2 Full time
Loxley Rangers
  • Brad Sedgewick 0'
  • Brad Sedgewick 0'

League Division Three

10:30
Beighton Magpies
  • Craig Meek 0'
1 - 3 Full time
Sheffield Bankers
  • Rich Baxter 0'
  • Rich Baxter 0'
  • Andrew Taylor 0'

Saturday 9 April 2016

League Division One

10:30
Civil Service Wanderers
  • Ant Baring 0'
  • Hamza El Yogou 0'
2 - 3 Full time
Totley Sports
  • Dan Callow 0'
  • Kane Conway 0'
  • Jim Heppenstall 0'
10:30
HSBC FC
  • Chris Rosimus 0'
  • Christian Messina 0'
  • Mat Helmsley 0'
  • Richard Plank 0'
  • James Simpson 0'
5 - 4 Full time
Troway FC
  • Lee Askham 0'
  • Lee Askham 0'
  • Riki Davidson 0'
  • Riki Davidson 0'
10:30
Ranmoor Galaxy
  • Jake Gamban 0'
  • Ross Thompson 0'
  • Shaun Martin 0'
  • Jon Pedder 0'
  • Andrew Ford 0'
5 - 2 Full time
Brunsmeer Athletic FC
  • Andy Matthews 0'
  • Kieran Crow 0'

League Division Two

10:30
Sheffield Transport
  • Declan Hume 0'
  • Louis Axcell 0'
  • Matt Elliott 0'
3 - 3 Full time
City Central
  • Paul Barnett 0'
  • Jack Jones 0'
  • Nick Ward 0'
10:30
Yorkshire New Saints
  • Joshua Blackburn 0'
  • Richard Walshaw 0'
  • Richard Brownlow 0'
  • Tom Stephenson 0'
  • Tom Stephenson 0'
  • Tom Stephenson 0'
6 - 2 Full time
Kings Athletic

League Division Three

10:30
Ecclesfield Eagles
  • Adam Stevens 0'
1 - 5 Full time
Sheffield Sparta
  • George Rudd 0'
  • George Rudd 0'
  • George Rudd 0'
  • Dave Cantrill 0'
  • Dave Cantrill 0'

League Division Four

10:30
Crookes Crusaders
  • Simon Thake 11'
  • Alex Burns 23'
2 - 4 Full time
Sheffield Trinity
  • Rob Jordan 50'
  • Danny Wilcox 61'
  • Stephen Kitching 66'
  • Danny Wilcox 77'
10:30
Herringthorpe Hurricanes URC
  • Will Snow 0'
  • Will Snow 0'
2 - 0 Full time
Olympic Crookes

Thursday 7 April 2016

League Division One

10:30
Totley Sports
0 - 2 Full time
Ranmoor Galaxy
  • Jake Gamban 0'
  • Jake Gamban 0'

Saturday 2 April 2016

League Division One

10:30
Totley Sports
  • Dan Callow 0'
  • . Harvey 0'
  • . Harvey 0'
3 - 5 Full time
Brunsmeer Athletic FC
  • Andy Matthews 0'
  • Chris Trotter 0'
  • Karl Robins 0'
  • Karl Robins 0'
  • Karl Robins 0'
10:30
Troway FC
  • Riki Davidson 0'
  • Lee Askham 0'
2 - 0 Full time
Ecclesia Phoenix

League Division Two

10:30
Handsworth AFC
L - W
Kings Athletic
10:30
Malin Bridge
  • Matt Asher 0'
  • Nathan Hanson 0'
2 - 0 Full time
Hunters Bar
10:30
Yorkshire New Saints
  • Joshua Blackburn 0'
  • Richard Brownlow 0'
  • Richard Walshaw 0'
  • Tom Stephenson 0'
4 - 1 Full time
Sheffield Transport
  • Matthew Halliday 0'
  • Marcus O'Malley 0' (Sent Off)

League Division Three

10:30
AC Southside
  • David Arrames 0'
  • David Arrames 0'
  • David Arrames 0'
  • Alex Paramore 0'
4 - 0 Full time
Langsett Pumas
10:30
Beighton Magpies
  • Connor Bridgman 0'
  • Connor Bridgman 0'
  • Chris Stratford 0'
  • Tom Stratford 0'
4 - 4 Full time
Ecclesfield Eagles
  • Conal Gallagher 0'
  • Cam Dawson 0'
  • Ryan Mitchell 0'
  • Carl McDonald 0'
10:30
United 4 Communities FC
  • Rahail Riaz 0'
  • Brandon Bagley 0'
2 - 4 Full time
Sheffield Sparta
  • Sam Roberts 0'
  • Sam Roberts 0'
  • Eddie Brown 0'
  • Mike Hibberd 0'

League Division Four

10:30
Herringthorpe Hurricanes URC
  • Adam Kennedy 0'
  • Adam Kennedy 0'
  • Adam Kennedy 0'
  • Hayden Miller 0'
  • Hayden Miller 0'
  • Hayden Miller 0'
  • Andrew Jepson 0'
7 - 1 Full time
Crookes Crusaders
  • Jed Dixon 0'
10:30
New Bohemians
W - L
Bessacarr Evangelical
10:30
Olympic Crookes
  • Daniel Ireland 0'
  • Jake Bower 0'
2 - 6 Full time
Swallownest Bethesda B
  • Scott Bibby 0'
  • Scott Bibby 0'
  • Scott Bibby 0'
  • Wesley Roscamp 0'
  • Brad Thompson 0'
  • Dale Hill 0'

Latest news

Challenge Cup Weekend
General Challenge Cup Weekend

It's the first weekend of the Challenge Cup Group Stages, here are the fixtures

Results Roundup and Upcoming Fixtures
General Results Roundup and Upcoming Fixtures

The first results are in!

The Weekend's Fixtures
General The Weekend's Fixtures

Fixtures for this weekend and website updates

Sheffield & District Fair Play League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe