Saturday 29 October 2016

League Division Two

10:30
AC Southside
  • Will O'Brien 0'
  • Will O'Brien 0'
2 - 0 Full time
Treeton Terriers
  • Joe Keens 0' (Sent Off)
10:30
City Central
  • Nick Ward 0'
  • David Hodgkinson 0'
2 - 2 Full time
Champs FC
  • Louis Axcell 0'
  • Adrian Tomlin 0'
10:30
FC Philly
  • Ryan Wilson 0'
  • Ryan Wilson 0'
  • James Smedley 0'
  • Tom Wilkes 0'
  • Tom Wilkes 0'
5 - 3 Full time
Sheffield Saints
  • Tommy Sorsby 0'
  • Saul Blackburn 0'
  • Saul Blackburn 0'

League Division Three

10:30
Boundary Academy
  • Jake Whistlecraft 0'
  • Jake Whistlecraft 0'
  • Jordan Sargeant 0'
  • Jordan Sargeant 0'
  • Matt Clarke 0'
5 - 2 Full time
Sheffield Bankers
  • Richard Baxter 0'
  • Richard Baxter 0'
10:30
Millhouses FC
0 - 4 Full time
Ecclesfield Eagles
  • Jack Newton 0'
  • Jack Newton 0'
  • Jack Newton 0'
  • Luke Davies 0'
10:30
New Bohemians
  • Tom Johnson 0'
  • Jack Cooke 0'
  • Ryan Phillips 0' (Sent Off)
2 - 2 Full time
Swallownest Bethesda B
  • Rick Watson 0'
  • Rick Watson 0'
10:30
Sheffield Union Firsts
  • Chris Whitelaw 0'
  • Toby Yeates 0'
2 - 1 Full time
Langsett Pumas
  • Reece Morrell 0'
10:30
Swallownest Bethesda
  • Robert Etherton 0'
  • Own Goal 0' (OG)
2 - 2 Full time
Kings Athletic
  • Ed Kinsey 0'
  • Ed Kinsey 0'

League Division One

10:30
Brunsmeer Athletic
  • Andy Matthews 0'
1 - 1 Full time
Totley West End
  • Elliot Satur 0'
10:30
Chancet Wood
  • Own Goal 0' (OG)
  • Dominic Hulley 0'
  • Adam Richardson 0'
  • Richard Martin 0'
  • Richard Martin 0'
5 - 2 Full time
Ecclesia Phoenix
  • Joe Keighley 0'
  • Mike Chiu 0'
10:30
Noahs Ark FC
  • Joe Statham 0'
1 - 1 Full time
Sheffield Wanderers
  • Ben Renwick 0'
10:30
Norton Oakes
  • Daniel Mallooly 0'
1 - 5 Full time
HSBC FC
  • Mike Walker 0'
  • Mike Walker 0'
  • Mike Walker 0'
  • James Simpson 0'
  • Matt Helmsley 0'

League Division Four

10:30
Sheffield International
6 - 0 Full time
Bessacarr Evangelical Church FC
10:30
Sheffield Trinity
0 - 7 Full time
United4Communities FC
  • Nathan Carlin 11'
  • Nathan Carlin 25'
  • Nathan Carlin 35'
  • Brandon Bagley 38'
  • Brandon Bagley 65'
  • Khalid Suleman 75'
  • Joe Tidy 82'
10:30
Southey Wolves
  • George Sheen 0'
  • Kevin Edegeby 0'
2 - 2 Full time
Unwrapped FC
  • Abi Rex 0'
  • Wellington Mulenga 0'
10:30
Zion New Boys
  • Matt Duff 0'
1 - 2 Full time
Sheffield Union Seconds
  • Guy Jacobson Durham 0'
  • Jay Marshall 0' (Pen)

Saturday 22 October 2016

League Division Two

10:30
Beighton Magpies
  • Danny Reet 0'
  • Joe Charlsworth 0'
  • Chris Stratford 0'
3 - 1 Full time
Sheffield Saints
  • Oliver Gilmore 0'
10:30
Treeton Terriers
  • Alex Reed 0'
  • Alex Reed 0'
  • Joe Bland 0'
  • Jason Nichols-Dixon 0'
4 - 2 Full time
FC Philly
  • Jason Carr 0'
  • Nick Dymock 0'

League Division One

10:30
Brunsmeer Athletic
  • Paddy Carroll 0'
  • Tom Atkin 0'
  • Matt Evans 0'
3 - 0 Full time
Ecclesia Phoenix
10:30
Noahs Ark FC
  • Matt Prescott 0'
  • Tom Buckley 0'
  • Jake Lake 0'
3 - 2 Full time
HSBC FC
  • Matt Helmsley 0'
  • James Simpson 0'
10:30
Norton Oakes
  • Lee Webber 0'
  • Adam Hurrell 0'
  • Danny Malooley 0'
  • Danny Malooley 0'
  • Lee Webber 0'
5 - 4 Full time
Sheffield Wanderers
  • Liam Garrett 0'
  • Liam Garrett 0'
  • Josh Connor 0'
  • Josh Connor 0'

League Division Four

10:30
Crookes Crusaders
  • Jay Kothari 0'
1 - 1 Full time
Olympic Crookes
  • Jonathon Vaughan 0'
10:30
Railway FC
  • Kieran Bettison 0'
  • Josh Chidlaw 0'
2 - 1 Full time
Sheffield International
  • Adam Cregan 0'
10:30
Sheffield Trinity
  • Damien Thorpe 18'
  • Danny Mulvey 42'
2 - 8 Full time
Zion New Boys
  • Lloyd Buttle 1'
  • Matt Duff 40'
  • Lloyd Buttle 45'
  • Matt Duff 45'
  • Lloyd Buttle 54'
  • Ricky Tate 67'
  • Michael Challinor 72'
  • Liam Buttle 81'
10:30
United4Communities FC
  • Brandon Bagley 0'
  • Brandon Bagley 0'
  • Khalid Suleman 0'
  • Alex Richmond 0'
  • Mour Mbengue 0'
5 - 1 Full time
Southey Wolves
  • Corey Theaker 0'
10:30
Unwrapped FC
  • Abi Rex 0'
  • Wellington Mulenga 0'
2 - 1 Full time
Sheffield Union Seconds
  • Will Read 0'

League Division Three

10:30
Ecclesfield Eagles
  • Jack Newton 0'
  • Luke Davies 0'
2 - 6 Full time
Swallownest Bethesda
  • Adam Kennedy 0'
  • Adam Kennedy 0'
  • Adam Kennedy 0'
  • Joe Trueman 0'
  • Robert Etherton 0'
  • Ali Woods 0'
10:30
Kings Athletic
  • Paul Barraball 0'
1 - 7 Full time
Boundary Academy
  • Gaz Murdoch 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Daniel Boden 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Jake Whistlecraft 0'
  • Mark Wall 0'
10:30
New Bohemians
  • Jack Cooke 0'
  • Jack Cooke 0'
  • Ryan Phillips 0'
3 - 2 Full time
Millhouses FC
  • Scott Oxley 0'
  • Ben Dronfield 0' (Pen)
10:30
Sheffield Bankers
  • Richard Baxter 0'
1 - 3 Full time
Langsett Pumas
  • Reece Morrell 0'
  • Connor Ward 0'
  • Connor Ward 0'
10:30
Sheffield Union Firsts
4 - 3 Full time
Swallownest Bethesda B
  • Billy Thompson 0'
  • Billy Thompson 0'
  • Bradley Thompson 0'

Saturday 15 October 2016

League Division Three

10:30
Boundary Academy
P - P
New Bohemians

League Division Four

10:30
Olympic Crookes
  • Daniel Ireland 0'
  • Tom Wray 0'
  • Tom Vaughan 0'
  • Stan Burt 0'
  • Jack Thompson 0'
5 - 1 Full time
Sheffield Union Seconds
  • Ben Gibson 0' (Pen)
10:30
Sheffield Trinity
  • Iain Atkins 24'
  • Carl Bennett 84'
2 - 0 Full time
Crookes Crusaders

- Round Two

10:30
AC Southside
  • Dave Abrames 0'
  • Dave Abrames 0'
2 - 2 Full time
Champs FC
  • Daniel Poskitt 0'
  • Oliver Wicks 0' (Sent Off)
  • Kurtis Vincent 0'
Champs FC win 2 - 3 on penalties.
10:30
Beighton Phoenix
  • Chris Shaw 0'
  • Chris Hopkins 0'
  • Thomas Foster 0'
  • Steve Rotherham 0'
  • Kurt Smith 0'
  • Kurt Smith 0'
6 - 2 Full time
Treeton Terriers
  • Alex Reed 0'
  • Jack Binney 0'
10:30
Boundary Academy
  • Gaz Murdoch 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Jake Whistlecraft 0'
  • Alex Hague 0'
  • Jordan Sargeant 0'
9 - 0 Full time
Railway FC
10:30
FC Philly
  • Cole Johnson 0'
  • James Smedley 0'
  • James Smedley 0'
  • David Geary 0'
4 - 6 Full time
City Central
  • Nick Ward 0'
  • Nick Ward 0'
  • Nick Ward 0'
  • Nick Ward 0'
  • Nick Ward 0'
  • Paul Burns 0'
10:30
Kings Athletic
  • Chris Bamber 0'
  • Chris Bamber 0'
  • Ed Kinsey 0'
  • Dean Elliott 0'
4 - 2 Full time
Zion New Boys
  • Matt Duff 0'
  • Ricky Tate 0'
10:30
Langsett Pumas
  • Will Johnson 0'
  • Bartosz Kozakiewicz 0'
  • Bartosz Kozakiewicz 0'
  • Daniel Chappell 0'
4 - 4 Full time
Norton Oakes
  • Steve Minshull 0'
  • Lee Webber 0'
  • Lee Webber 0'
  • Luke Wood 0'
Norton Oakes win 8 - 9 on penalties.
10:30
Malin Bridge
  • Shane Brown 0'
  • Nathan Hanson 0'
2 - 1 Full time
Broomhill Pirates
  • Shann Marsland 0'
10:30
New Bohemians
  • Rob Gibson 0'
1 - 2 Full time
Ecclesia Phoenix
10:30
Noahs Ark FC
  • Jake Lake 0'
  • Marcel Ffrench 0'
2 - 1 Full time
HSBC FC
10:30
Sheffield International
0 - 7 Full time
Chancet Wood
  • Jack Whitfield 0'
  • Jamie Hulley 0'
  • Jamie Hulley 0'
  • Jamie Hulley 0'
  • Jamie Hulley 0'
  • Richard Martin 0'
  • Adam Richardson 0'
10:30
Sheffield Saints
0 - 1 Full time
Brunsmeer Athletic
Forfeit to Brunsmeer
10:30
Sheffield Sparta
2 - 2 Full time
Beighton Magpies
Beighton Magpies win 4 - 5 on penalties.
10:30
Sheffield Union Firsts
1 - 3 Full time
Swallownest Bethesda
  • Stuart McGregor 0'
  • Andy Saynor 0'
  • Andy Saynor 0'
10:30
Sheffield Wanderers
  • Liam Garrett 0'
  • Liam Garrett 0'
  • Ant Baring 0'
  • Fraser Evans 0'
4 - 2 Full time
Ecclesfield Eagles
  • Joseph Hibbert 0'
  • Cam Dawson 0'
10:30
Swallownest Bethesda B
  • Billy Thompson 0'
  • Billy Thompson 0'
  • Billy Thompson 0'
  • Rick Watson 0'
4 - 1 Full time
United4Communities FC
  • Sean Graves 0'
10:30
Totley West End
  • Gabriel Kite 0'
  • Gabriel Kite 0'
  • Dan Callow 0'
  • James Kennedy 0'
4 - 2 Full time
Sheffield Bankers

Saturday 8 October 2016

League Division Two

10:30
AC Southside
  • Dan Parkinson 0'
  • Will O'Brien 0'
  • Will O'Brien 0'
  • Will O'Brien 0'
  • Chris Hill 0'
5 - 3 Full time
Broomhill Pirates
  • Pete Allan 0'
  • Ed Allen 0'
  • Chad Dalton 0'
10:30
City Central
0 - 0 Full time
Beighton Phoenix
10:30
Sheffield Saints
  • Tom Stephenson 0'
  • Oliver Gilmore 0'
2 - 2 Full time
Treeton Terriers
  • Josh Pennel 0'
  • Joe Bland 0'

League Division Four

10:30
Bessacarr Evangelical Church FC
  • Curtis Hamshaw 0'
1 - 3 Full time
Zion New Boys
  • Lloyd Buttle 0'
  • Rob Smith 0'
  • Rob Smith 0'
10:30
Crookes Crusaders
  • Jay Kothari 0'
  • John Doherty 0'
  • Jamie Walker 0'
3 - 4 Full time
Unwrapped FC
  • Marcos Rocha 0'
  • Wellington Mulenga 0'
  • Charalampos Pantelias 0'
  • Charalampos Pantelias 0'
10:30
Olympic Crookes
  • Daniel Ryan 15'
  • James Thomas 26'
  • Stuart Prince 45'
3 - 1 Full time
Sheffield Trinity
  • Lee Patrick 74'
  • Ian Garratt 75' (Sent Off)
10:30
Railway FC
  • Steven St Clair 0'
  • Steven St Clair 0'
  • Joss Ashby 0'
3 - 3 Full time
Sheffield Union Seconds
  • Adam Noble 0'
  • Guy Jacobson Durham 0'
  • Adam Noble 0'
10:30
United4Communities FC
  • Brandon Bagley 0'
  • Brandon Bagley 0'
  • Alex Richmond 0'
  • Alex Richmond 0'
4 - 3 Full time
Sheffield International
  • Phil Banton 0'
  • Phil Banton 0'
  • Elliott Williams 0'

League Division Three

10:30
Ecclesfield Eagles
  • Jack Newton 0'
1 - 2 Full time
Sheffield Union Firsts
  • Chris Whitelaw 0'
  • Louis Yianni 0'
10:30
Millhouses FC
  • Ben Dronfield 0'
  • Ben Dronfield 0'
  • Ben Dronfield 0'
  • Scott Oxley 0'
4 - 6 Full time
Langsett Pumas
  • Oliver Maltby 0'
  • Andrew Grice 0'
  • Andrew Grice 0'
  • Daniel Chappell 0'
  • Reece Morrell 0'
  • Reece Morrell 0'
10:30
Swallownest Bethesda B
  • Billy Thompson 0'
  • Rick Watson 0' (Pen)
2 - 6 Full time
Boundary Academy
  • Matt Clarke 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Jake Whistlecraft 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Gaz Murdoch 0'

League Division One

10:30
HSBC FC
  • Matt Helmsley 0'
  • Matt Helmsley 0'
  • Rob Gardiner 0'
  • Rob Gardiner 0'
  • James Cook 0'
  • James Cook 0'
  • Josh Atkins 0'
7 - 1 Full time
Sheffield Wanderers
  • Rhydian Watkins 0'
10:30
Noahs Ark FC
  • Jake Lake 0'
  • Marcel Ffrench 0'
  • Joe Statham 0'
3 - 2 Full time
Norton Oakes
  • Cal Westney 0'
  • Steve Minshull 0'
10:30
Totley West End
  • Graham Harvey 0'
  • Graham Harvey 0'
  • Graham Harvey 0'
  • Dan Callow 0'
4 - 6 Full time
Malin Bridge
  • Nathan Hanson 0'
  • Nathan Hanson 0'
  • Nathan Hanson 0'
  • Luke Mitchell 0'
  • Matthew Asher 0'
  • David Palmer 0'

Saturday 1 October 2016

League Division Three

10:30
Boundary Academy
  • Joe Froggatt 0'
  • Joe Froggatt 0'
  • Daniel Boden 0'
  • Jordan Sargeant 0'
  • Jordan Sargeant 0'
  • Jordan Sargeant 0'
6 - 2 Full time
Millhouses FC
  • Gareth Coddington 0'
  • Ben Dronfield 0'
10:30
Kings Athletic
  • Ed Kinsey 0'
1 - 2 Full time
Ecclesfield Eagles
  • Jack Newton 0'
  • Joseph Hibbert 0'
10:30
New Bohemians
  • Ryan Phillips 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Jack Cooke 0'
  • Matthew Harrison 0'
  • Own Goal 0' (OG)
  • Joe Catling 0'
9 - 1 Full time
Langsett Pumas
  • Oliver Maltby 0'
10:30
Swallownest Bethesda B
  • Dale Hill 0'
  • Billy Thompson 0'
2 - 2 Full time
Swallownest Bethesda
  • Robert Etherton 0'
  • Luke Whydle 0'

League Division One

10:30
Brunsmeer Athletic
  • Joey Lovatt 0'
1 - 0 Full time
Noahs Ark FC
10:30
HSBC FC
  • Own Goal 0' (OG)
  • Rob Gardiner 0'
2 - 1 Full time
Ecclesia Phoenix
  • Neil Heaton 0' (Pen)
  • Joe Keighley 0' (Sent Off)
10:30
Malin Bridge
  • David Palmer 0'
  • David Palmer 0'
  • Shane Brown 0'
  • Shane Brown 0'
  • Dave Young 0'
  • Dane Buller 0'
  • Luke Mitchell 0'
7 - 6 Full time
Sheffield Wanderers
  • Liam Garrett 0'
  • Liam Garrett 0'
  • Liam Garrett 0'
  • Josh Connor 0'
  • Josh Connor 0'
  • Own Goal 0' (OG)
10:30
Totley West End
  • Graham Harvey 0'
  • Graham Harvey 0'
  • Elliot Satur 0'
  • James Kennedy 0'
  • Andy Bell 0'
5 - 2 Full time
Chancet Wood
  • Kieran O'Sullivan 0'
  • Dominic Hulley 0'

League Division Two

10:30
Champs FC
  • Louis Axcell 0'
1 - 0 Full time
FC Philly
10:30
City Central
  • Nick Ward 0'
1 - 0 Full time
Broomhill Pirates
10:30
Sheffield Saints
  • Tommy Sorsby 0'
1 - 2 Full time
Beighton Phoenix
  • Own Goal 0' (OG)
  • Steve Rotherham 0'
10:30
Treeton Terriers
  • Jack Binney 0'
  • Jack Binney 0'
2 - 1 Full time
Beighton Magpies
  • Own Goal 0' (OG)

League Division Four

10:30
Sheffield Union Seconds
0 - 2 Full time
Sheffield International
  • Adam Cregan 0'
  • Adam Cregan 0'
10:30
United4Communities FC
  • Brandon Bagley 0'
  • Brandon Bagley 0'
  • Brandon Bagley 0'
  • Khalid Suleman 0'
  • Jack Rowley 0'
  • Adress Sadiq 0'
6 - 3 Full time
Bessacarr Evangelical Church FC
  • Matt O'Neill 0'
  • Curtis Ferguson 0'
  • Adam Almohammed 0'
10:30
Zion New Boys
  • Matt Duff 0'
  • Matt Duff 0'
  • Ricky Tate 0'
  • Ricky Tate 0'
  • Alan Berry 0'
  • Craig Campbell 0'
  • Liam Buttle 0'
7 - 0 Full time
Crookes Crusaders

- Round One

10:30
Sheffield Union Firsts
  • Pete Hennesey 0'
  • Pete Hennesey 0'
  • Pete Hennesey 0'
  • Adam Attwater 0'
  • Chris Whitelaw 0'
  • Guy Walker 0'
  • Guy Walker 0' (Pen)
7 - 0 Full time
Sheffield Trinity

Latest news

SDFPL Challenge Cup
General SDFPL Challenge Cup

Second Round Draw

How to submit match reports, fixture changes and league emails.
General How to submit match reports, fixture changes and league emails.

Match reports, fixture changes, contact us.

Website Fixtures Updated.
General Website Fixtures Updated.

Fixtures Updated.

Sheffield & District Fair Play League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe