Saturday 26 November 2016

League Division Three

10:30
Boundary Academy
  • Jake Whistlecraft 0'
  • Gaz Murdoch 0'
2 - 0 Full time
Swallownest Bethesda
10:30
Kings Athletic
0 - 8 Full time
New Bohemians
  • Jack Cooke 0'
  • Jack Cooke 0'
  • Jack Cooke 0'
  • Jack Cooke 0'
  • Joe Catling 0'
  • Jack Cooke 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Rob Gibson 0'
10:30
Millhouses FC
  • Sam Askwith 0'
  • Tom Smith 0'
  • Gavin Sambrook 0'
3 - 6 Full time
Sheffield Union Firsts
  • Toby Yeates 0'
  • Toby Yeates 0'
  • Toby Yeates 0'
  • Luke Lon 0'
  • Luke Lon 0'
  • Sol Meredith 0'
10:30
Swallownest Bethesda B
  • Billy Thompson 0'
  • Dale Hill 0'
  • Dale Hill 0'
  • Dan Siddall 0'
4 - 1 Full time
Langsett Pumas
  • Oliver Maltby 0'

League Division Two

10:30
City Central
  • Nick Ward 0'
  • Nick Ward 0'
  • Paul Burns 0'
  • Paul Barnett 0'
  • Sam McLaughlin 0'
4 - 3 Full time
Beighton Magpies
  • Danny Reet 0'
  • Chris Stratford 0'

League Division One

10:30
HSBC FC
  • Joel Moore 0'
  • Matt Helmsley 0'
  • Adam Coussens 0'
3 - 3 Full time
Chancet Wood
  • Richard Martin 0'
  • Kieran O'Sullivan 0'
  • Sam Clark 0'
10:30
Noahs Ark FC
  • Liam Lynch 0'
  • Tom Buckley 0'
2 - 4 Full time
Malin Bridge
  • Nathan Hanson 0'
  • Nathan Hanson 0'
  • Nathan Hanson 0'
  • David Palmer 0'
10:30
Norton Oakes
  • Ashley Cookson 0'
  • Ashley Cookson 0'
  • Robert Greaves 0'
  • Lee Webber 0'
4 - 3 Full time
Totley West End
  • Joe Lewis 0'
  • Jonathon Dempsey 0'
  • Graham Harvey 0'

League Division Four

10:30
Olympic Crookes
  • Daniel Ireland 0'
  • Daniel Ireland 0'
  • Tom Wray 0'
  • Tom Wray 0'
  • Tom Wray 0'
  • Jonathon Vaughan 0'
  • Chris Webster 0' (Sent Off)
6 - 2 Full time
Southey Wolves
  • Kevin Edegeby 0'
  • Alfred Puchner 0'
10:30
Sheffield Trinity
  • Danny Wilcox 0'
  • Danny Wilcox 0'
  • Lee Patrick 0'
  • Tim Ward 0'
4 - 3 Full time
Bessacarr Evangelical Church FC
  • Dan Nettleship 0'
  • John Worthington 0'
  • Curtis Hamshaw 0'
10:30
Sheffield Union Seconds
  • Guy Jacobson Durham 0'
  • Sam Mehta 0'
2 - 3 Full time
Crookes Crusaders
  • Own Goal 0' (OG)
  • Jay Kothari 0'
  • Pete Johnston 0'
10:30
United4Communities FC
  • Joe Tidy 0'
  • Joe Tidy 0'
2 - 4 Full time
Railway FC
  • Steven St Clair 0'
  • Steven St Clair 0'
  • Steven St Clair 0'
  • Josh Chidlaw 0'
10:30
Zion New Boys
  • Rudi Crabtree 0'
1 - 1 Full time
Sheffield International
  • Adam Cregan 0'

Saturday 19 November 2016

League Division Four

10:30
Bessacarr Evangelical Church FC
  • Curtis Hamshaw 0'
  • Dan Nettleship 0'
3 - 3 Full time
Olympic Crookes
  • Jack Thompson 0'
  • Jake Bower 0'
  • Chris Webster 0'
10:30
Crookes Crusaders
  • Jay Kothari 0'
  • Simon Guppy 0'
  • Simon Thake 0'
  • Simon Thake 0'
4 - 4 Full time
Railway FC
  • Josh Chidlaw 0'
  • Matt Hibberd 0'
  • Own Goal 0' (OG)
  • Matt Bettison 0'
10:30
Southey Wolves
  • Marcus Nock 2'
  • Marcus Nock 37'
  • Marcus Nock 45'
  • Kevin Edegeby 49'
4 - 1 Full time
Sheffield Trinity
  • Matt Phillips 83'
10:30
United4Communities FC
  • Brandon Bagley 0'
  • Brandon Bagley 0'
2 - 5 Full time
Sheffield Union Seconds
  • Nick Leigh 0'
  • Jay Marshall 0'
  • Sam Mehta 0'
  • Sam Mehta 0'
  • Own Goal 0' (OG)
10:30
Unwrapped FC
  • Faisal Othman 0'
  • Jacob Al Rasheed 0'
  • Lebrun Mbeka 0'
  • Lebrun Mbeka 0'
  • Abi Rex 0'
  • Abi Rex 0'
  • Abi Rex 0'
7 - 0 Full time
Zion New Boys

League Division Three

10:30
Langsett Pumas
  • Oliver Maltby 0'
  • Bartosz Kozakiewicz 0'
2 - 3 Full time
Ecclesfield Eagles
  • Cam Dawson 0'
  • Cam Dawson 0'
  • Ben Lyons 0'
10:30
Sheffield Union Firsts
  • Luke Turner 0'
  • Toby Yeates 0'
  • Toby Yeates 0'
3 - 5 Full time
New Bohemians
  • Ryan Phillips 0'
  • Jack Cooke 0'
  • Jack Cooke 0'
  • Tom Johnson 0'
  • Own Goal 0' (OG)

League Division Two

10:30
Sheffield Saints
  • Saul Blackburn 0'
1 - 4 Full time
AC Southside
  • Will O'Brien 0'
  • Will O'Brien 0'
  • Will O'Brien 0'
  • Dave Abrames 0'
10:30
Treeton Terriers
  • Luke Parsonage 0'
  • Luke Parsonage 0'
  • Joe Bland 0'
  • Alex Reed 0'
4 - 0 Full time
Broomhill Pirates

- Round Three - Last 16

10:45
Beighton Magpies
1 - 3 Full time
Swallownest Bethesda B
  • Billy Thompson 0'
  • Billy Thompson 0'
  • Rick Watson 0'
10:30
Boundary Academy
  • Jordan Sargeant 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Joe Froggatt 0'
  • Jake Whistlecraft 0'
  • Jake Whistlecraft 0'
  • Lee Savage 0'
6 - 1 Full time
Chancet Wood
  • Lee Vestey 0'
10:30
Brunsmeer Athletic
0 - 1 Full time
Sheffield Wanderers
  • Hamza Elyagou 0'
10:30
Champs FC
  • Adrian Tomlin 0'
1 - 3 Full time
Swallownest Bethesda
  • Adam Kennedy 0'
  • Robert Etherton 0'
  • Luke Hardaker 0'
10:30
Kings Athletic
  • Martin Edwards 0'
1 - 3 Full time
Beighton Phoenix
  • Chris Hopkins 0'
  • Chris Shaw 0'
  • Daniel Coomber 0'
10:30
Malin Bridge
  • Matthew Asher 0'
1 - 3 Full time
Ecclesia Phoenix
  • Daniel Commander 0'
  • Jack Shipman 0'
  • Joe Keighley 0'
10:30
Norton Oakes
  • Lee Webber 0'
  • Simon Staniforth 0'
  • Adam Hurrell 0'
3 - 2 Full time
City Central
  • Paul Burns 0'
  • Paul Barnett 0'
10:30
Totley West End
0 - 1 Full time
Noahs Ark FC
Totley forfeit - Noahs Ark win

Saturday 12 November 2016

League Division Four

10:30
Bessacarr Evangelical Church FC
  • Dan Nettleship 0'
  • Matt O'Neill 0'
  • Gatahun Damita 0'
3 - 1 Full time
Crookes Crusaders
  • Jay Kothari 0'
10:30
Sheffield International
  • Adam Cregan 0'
  • Adam Cregan 0'
2 - 3 Full time
Olympic Crookes
  • James Thomas 0'
  • Stan Burt 0'
  • Danny Rawlinson 0'
10:30
Sheffield Trinity
  • George Thompson 55'
  • Carl Bennett 61'
  • Danny Wilcox 84' (Pen)
3 - 7 Full time
Railway FC
  • Joss Ashby 6'
  • Kieran Bettison 13'
  • Joss Ashby 18'
  • Carl McDonald 38'
  • Own Goal 42' (OG)
  • Scott Holyoak 73'
  • Kieran Bettison 79'
10:30
Unwrapped FC
  • Faisal Othman 0'
  • Marcos Rocha 0'
  • Own Goal 0'
  • Jacob Hilson 0'
4 - 3 Full time
United4Communities FC
  • Brandon Bagley 0'
  • Joe Tidy 0'
  • Jack Rowley 0'

League Division Three

10:30
Boundary Academy
  • Gaz Murdoch 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Jake Whistlecraft 0'
3 - 2 Full time
Sheffield Union Firsts
  • Luke Lon 0'
  • Toby Yeates 0'
10:30
Kings Athletic
0 - 8 Full time
Swallownest Bethesda B
  • Billy Thompson 0'
  • Billy Thompson 0'
  • Billy Thompson 0'
  • Dale Hill 0'
  • Dale Hill 0'
  • Dale Hill 0'
  • Rick Watson 0'
  • Bradley Thompson 0'
10:30
Sheffield Bankers
  • Richard Baxter 0'
  • Jay Lodge 0'
2 - 3 Full time
Millhouses FC
  • Jordan Sambrook 0'
  • Gavin Sambrook 0'
  • Elliott Farrell 0'
10:30
Swallownest Bethesda
  • Adam Kennedy 0'
  • Adam Kennedy 0'
  • Stuart McGregor 0'
  • Jack Trueman 0'
  • Ali Woods 0'
  • Joe Trueman 0'
  • Steve Coddington 0'
7 - 2 Full time
Langsett Pumas
  • Oliver Maltby 0'
  • Sam Whittaker 0'

League Division Two

10:30
Broomhill Pirates
  • Shann Marsland 0'
1 - 2 Full time
Beighton Phoenix
  • Liam Poole 0'
  • Own Goal 0' (OG)
10:30
Champs FC
  • Louis Axcell 0'
  • Louis Axcell 0'
  • Tim Pitt 0'
3 - 1 Full time
Sheffield Saints
  • Richard Walshaw 0'
10:30
Treeton Terriers
0 - 7 Full time
City Central
  • Paul Burns 0'
  • Paul Burns 0'
  • Paul Burns 0'
  • Paul Burns 0'
  • Jack Jones 0'
  • Jack Jones 0'
  • Paul Barnett 0'

League Division One

10:30
Chancet Wood
  • Richard Martin 0'
  • Jamie Hulley 0'
2 - 3 Full time
Noahs Ark FC
  • Tom Buckley 0'
  • Thomas Sample 0'
  • Thomas Sample 0'
10:30
HSBC FC
  • Richard Plank 0'
  • Chris Rosimus 0'
2 - 3 Full time
Brunsmeer Athletic
  • Andy Matthews 0'
  • Andy Matthews 0'
  • Paddy Carroll 0'
10:30
Norton Oakes
  • Adam Hurrell 0'
  • Adam Hurrell 0'
  • Adam Hurrell 0'
  • Adam Hurrell 0'
  • Luke Wood 0'
  • Lee Webber 0'
  • Simon Staniforth 0'
  • Joe Tunstall 0'
8 - 1 Full time
Malin Bridge
  • David Palmer 0'
10:30
Sheffield Wanderers
  • Liam Garrett 0'
  • Liam Garrett 0'
  • Josh Connor 0'
  • Ben Shackshaft 0'
  • Own Goal 0' (OG)
  • Hamza Elyagou 0'
  • Hamza Elyagou 0'
  • Iain Condon 0'
8 - 1 Full time
Ecclesia Phoenix
  • Ross Thompson 0'

Saturday 5 November 2016

League Division Two

10:30
Beighton Phoenix
  • Thomas Foster 0'
  • Thomas Foster 0'
2 - 4 Full time
Treeton Terriers
  • Alex Reed 0'
  • Tyran Naylor 0'
  • Josh Pennel 0'
  • Jason Nichols-Dixon 0'
10:30
Champs FC
0 - 0 Full time
Broomhill Pirates
10:30
FC Philly
  • James Smedley 0'
  • Ryan Wilson 0'
  • Ryan Wilson 0'
3 - 2 Full time
AC Southside
  • Dan Parkinson 0'
  • Dan Parkinson 0'
  • Alan Lam 0' (Sent Off)
10:30
Sheffield Saints
  • Richard Brownlow 0'
  • Richard Brownlow 0'
  • Richard Brownlow 0'
  • Oliver Gilmore 0'
4 - 3 Full time
City Central
  • Richard Gill 0'
  • Paul Barnett 0'
  • Chris Brooke 0'

League Division One

10:30
Chancet Wood
  • Jamie Hulley 0'
  • Jamie Hulley 0'
  • Richard Martin 0'
  • Richard Martin 0'
  • Richard Martin 0'
  • Kieran O'Sullivan 0'
6 - 2 Full time
Noahs Ark FC
  • Tom Buckley 0'
  • Liam Lynch 0'
10:30
Ecclesia Phoenix
0 - 2 Full time
Norton Oakes
  • Chris Eggington 0'
  • Tom Furniss 0'
10:30
HSBC FC
  • Joel Moore 0'
  • Joel Moore 0'
  • James Cook 0'
3 - 2 Full time
Malin Bridge
  • Nathan Hanson 0'
  • Luke Mitchell 0'
10:30
Sheffield Wanderers
  • Liam Garrett 0'
  • Liam Garrett 0'
  • Liam Garrett 0'
  • Liam Garrett 0'
  • Ant Baring 0'
  • Ant Baring 0'
  • Ant Baring 0'
  • Rhydian Watkins 0'
  • Ben Shackshaft 0'
9 - 2 Full time
Totley West End
  • Glen Osgerby 0'
  • Elliot Satur 0'

League Division Four

10:30
Crookes Crusaders
  • Kai Wolff 0'
1 - 4 Full time
Sheffield International
10:30
Railway FC
  • Own Goal 0' (OG)
  • Joss Ashby 0'
  • Scott Holyoak 0'
  • James Quinn 0'
4 - 3 Full time
Bessacarr Evangelical Church FC
  • Julian Trangmar 0'
  • John Worthington 0'
  • Sam O'Neill 0'
10:30
Southey Wolves
  • George Sheen 0'
  • George Sheen 0'
2 - 3 Full time
Sheffield Union Seconds
  • Will Read 0'
  • Guy Jacobson Durham 0'
  • Guy Jacobson Durham 0'
10:30
United4Communities FC
  • Sean Graves 0'
  • Nathan Carlin 0'
2 - 1 Full time
Zion New Boys
  • Ben Boulton 0'
10:30
Unwrapped FC
  • Faisal Othman 11' (Pen)
1 - 0 Full time
Sheffield Trinity

League Division Three

10:30
Ecclesfield Eagles
  • Luke Davies 0'
  • Joseph Hibbert 0'
  • Cam Dawson 0'
3 - 2 Full time
Swallownest Bethesda B
  • Rick Watson 0'
  • Rick Watson 0'
10:30
Langsett Pumas
0 - 8 Full time
Boundary Academy
  • Jake Whistlecraft 0'
  • Jake Whistlecraft 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Joe Froggatt 0'
  • Joe Froggatt 0'
  • Kingsley Hinds 0'
10:30
New Bohemians
  • Ryan Phillips 0'
  • Ryan Phillips 0'
  • Ryan Phillips 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Naz Koriba 0'
7 - 2 Full time
Sheffield Bankers
  • Richard Baxter 0'
  • Sam Gilliver 0'
10:30
Sheffield Union Firsts
  • Chris Whitelaw 0'
1 - 2 Full time
Kings Athletic
  • Dean Elliott 0'
  • Dean Elliott 0'
10:30
Swallownest Bethesda
  • Robert Etherton 0'
  • Robert Etherton 0'
  • Adam Kennedy 0'
  • Adam Kennedy 0'
  • Jack Trueman 0'
5 - 3 Full time
Millhouses FC
  • Gareth Coddington 0'
  • Gareth Coddington 0'
  • Adam Blackburn 0'

Latest news

SDFPL Challenge Cup
General SDFPL Challenge Cup

Second Round Draw

How to submit match reports, fixture changes and league emails.
General How to submit match reports, fixture changes and league emails.

Match reports, fixture changes, contact us.

Website Fixtures Updated.
General Website Fixtures Updated.

Fixtures Updated.

Sheffield & District Fair Play League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe