Saturday 28 January 2017

League Division Two

10:30
AC Southside
  • Dan Parkinson 0' (Pen)
  • Andy Potts 0'
  • Josh Malhi-Bearn 0'
3 - 1 Full time
FC Philly
  • James Smedley 0'
10:30
Beighton Magpies
  • Danny Reet 0'
  • Paul Chown 0'
2 - 3 Full time
Treeton Terriers
  • Jack Binney 0'
  • Jack Binney 0'
  • Own Goal 0' (OG)
10:30
Broomhill Pirates
2 - 1 Full time
Champs FC
  • Louis Axcell 0'

League Division Four

10:30
Bessacarr Evangelical Church FC
  • Tim O'Neill 0'
  • Curtis Hamshaw 0'
2 - 4 Full time
Sheffield International
  • Phil Banton 0'
  • Phil Banton 0'
  • Sean Linsley 0'
  • Allen Charlton 0'
10:30
Railway FC
0 - 1 Full time
Olympic Crookes
  • James Baille 0'
10:30
Sheffield Union Seconds
  • Harold Myerscough 0'
  • Guy Jacobson Durham 0'
2 - 4 Full time
Zion New Boys
  • Rudi Crabtree 0'
  • Mason Oliver 0'
  • Glen Buttle 0'
  • Craig Beherall 0'
10:30
United4Communities FC
  • Brandon Bagley 15'
  • Brandon Bagley 18'
  • Keaton Rowley 36'
  • Joe Tidy 61'
4 - 2 Full time
Sheffield Trinity
  • Danny Wilcox 9'
  • Danny Wilcox 59'
10:30
Unwrapped FC
  • Jospeh Ouldridge 0'
  • Wellington Mulenga 0'
2 - 1 Full time
Southey Wolves
  • George Sheen 0' (Pen)

League Division One

10:30
Chancet Wood
  • Michael Capps 0'
  • Michael Capps 0'
  • Richard Martin 0'
  • Richard Martin 0'
  • Sam Clark 0'
  • Sam Clark 0'
6 - 0 Full time
Totley West End
10:30
Norton Oakes
  • Adam Hurrell 0'
  • Adam Hurrell 0'
  • Luke Wood 0'
  • Steve Minshull 0'
  • Tom McIlvanney 0'
  • Tom McIlvanney 0'
  • Tom McIlvanney 0'
7 - 2 Full time
Ecclesia Phoenix
  • Daniel Commander 0' (Pen)
  • Joe Keighley 0'
10:30
Sheffield Wanderers
  • Liam Garrett 0'
  • Liam Garrett 0'
  • Ant Baring 0'
  • Josh Connor 0'
4 - 3 Full time
Noahs Ark FC
  • Joe Statham 0'
  • Joe Statham 0'
  • Jake Lake 0'

League Division Three

10:30
Langsett Pumas
  • Connor Ward 0'
  • Richard Elliott 0'
  • James Stringer 0'
  • Tom Stringer 0'
4 - 3 Full time
Sheffield Bankers
  • Kieran Moore 0'
  • Kieran Moore 0'
  • Kieran Moore 0'
10:30
Millhouses FC
  • Scott Oxley 0'
  • Scott Oxley 0'
  • Luke Newman 0'
  • Luke Newman 0'
  • Luke Newman 0'
5 - 4 Full time
Kings Athletic
  • Gavin Anderson 0'
  • Paul Barraball 0'
  • Paul Barraball 0'
  • Dean Elliott 0'
10:30
New Bohemians
  • Ryan Phillips 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Naz Koriba 0'
4 - 7 Full time
Boundary Academy
  • Matt Clarke 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Jake Whistlecraft 0'
10:30
Sheffield Union Firsts
  • Luke Lon 0'
  • Sol Meredith 0'
  • Sol Meredith 0'
3 - 4 Full time
Swallownest Bethesda
  • Jack Trueman 0'
  • Joe Trueman 0'
  • Adam Kennedy 0'
  • Luke Hardaker 0'

Saturday 21 January 2017

League Division Two

10:30
AC Southside
  • Matthew Hills 0'
  • Andy Potts 0'
  • Own Goal 0'
  • Dave Woodward 0'
4 - 2 Full time
Champs FC
  • Alex Dalton 0'
  • Kevin Allen 0'
10:30
Beighton Magpies
1 - 1 Full time
Beighton Phoenix
  • Ross Coates 0'
10:30
FC Philly
  • James Smedley 0'
  • James Smedley 0'
  • Ryan Wilson 0'
3 - 1 Full time
City Central
  • Paul Barnett 0'
10:30
Sheffield Saints
  • Richard Brownlow 0'
  • Richard Brownlow 0'
  • Richard Brownlow 0'
  • James Shenton 0'
4 - 4 Full time
Broomhill Pirates

League Division Three

10:30
Boundary Academy
  • Jake Whistlecraft 0'
  • Jake Whistlecraft 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Lee Savage 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Jordan Sargeant 0'
7 - 0 Full time
Langsett Pumas
10:30
Kings Athletic
0 - 0 Full time
Sheffield Union Firsts
10:30
Millhouses FC
0 - 5 Full time
Swallownest Bethesda
  • Joe Trueman 0' (Pen)
  • Joe Trueman 0'
  • Joe Trueman 0'
  • Jack Trueman 0'
  • Matt Hibbert 0'
10:30
Sheffield Bankers
  • Kieran Moore 0'
  • Jay Lodge 0'
2 - 4 Full time
New Bohemians
  • Rob Gibson 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Ryan Phillips 0'
  • Richard Slattery 0'

League Division One

10:30
Malin Bridge
  • Luke Mitchell 0'
  • Michael Whitehead 0'
2 - 0 Full time
Ecclesia Phoenix
10:30
Norton Oakes
  • Luke Wood 0'
  • Cole Hattersley 0'
  • Adam Hurrell 0'
3 - 2 Full time
Brunsmeer Athletic
  • Andy Matthews 0'
  • Andy Matthews 0'

League Division Four

10:30
Olympic Crookes
  • Stan Burt 0'
  • Jack Thompson 0'
2 - 2 Full time
Crookes Crusaders
  • Simon Thake 0'
  • Pete Johnston 0'
10:30
Sheffield International
2 - 1 Full time
Railway FC
10:30
Sheffield Union Seconds
  • Guy Jacobson Durham 0'
  • Will Read 0'
  • Nick Leigh 0'
  • Liam Boreham 0'
4 - 3 Full time
Bessacarr Evangelical Church FC
  • Dan Nettleship 0'
  • Curtis Hamshaw 0'
  • Adam Almohammed 0'
10:30
Southey Wolves
  • Marcus Nock 0'
1 - 4 Full time
United4Communities FC
  • Brandon Bagley 0'
  • Joe Tidy 0'
  • Nathan Carlin 0'
  • Nathan Carlin 0'
10:30
Zion New Boys
  • Ricky Tate 0'
  • Ben Boulton 0'
2 - 2 Full time
Sheffield Trinity
  • Danny Wilcox 0'
  • Danny Wilcox 0'

Saturday 14 January 2017

League Division Four

10:30
Bessacarr Evangelical Church FC
0 - 5 Full time
Unwrapped FC
  • Ali Elkossi 0'
  • Martin Amoo Gyamfi 0'
  • John Lufodu 0'
  • Aristotle Yanga 0'
  • Jospeh Ouldridge 0'
10:30
Crookes Crusaders
  • Jamie Walker 0'
1 - 1 Full time
Sheffield Trinity
  • Carl Bennett 0'
10:30
Railway FC
0 - 4 Full time
Southey Wolves
  • Marcus Nock 0'
  • George Sheen 0'
  • George Sheen 0'
  • George Sheen 0'
10:30
Sheffield Union Seconds
0 - 3 Full time
Olympic Crookes
  • Jack Thompson 0'
  • Tom Wray 0'
  • Jake Bower 0'

League Division Three

10:30
Ecclesfield Eagles
  • Cam Dawson 0'
  • Joseph Hibbert 0'
  • Luke Davies 0'
  • Jack Newton 0'
4 - 3 Full time
Millhouses FC
  • Scott Oxley 0'
  • Scott Oxley 0'
  • Tyler Revil 0'

League Division One

10:30
HSBC FC
  • Mike Walker 0'
  • James Simpson 0'
  • Chris Rosimus 0'
3 - 1 Full time
Malin Bridge
  • David Palmer 0'
10:30
Sheffield Wanderers
  • Josh Connor 0'
  • Josh Connor 0'
  • Ant Baring 0'
3 - 0 Full time
Noahs Ark FC
10:30
Totley West End
  • James Kennedy 0'
  • James Kennedy 0'
2 - 3 Full time
Brunsmeer Athletic
  • Andy Law 0'
  • Andy Matthews 0'
  • Dominic Jenkins 0'

League Division Two

10:30
Sheffield Saints
  • Richard Brownlow 0'
  • Richard Brownlow 0'
  • Joshua Blackburn 0'
  • Joshua Blackburn 0'
  • Oliver Gilmore 0'
  • Mark Dundon 0'
6 - 4 Full time
FC Philly
  • Ryan Wilson 0'
  • Ryan Wilson 0'
  • Cole Johnson 0'
  • Jamie Stone 0'
10:30
Treeton Terriers
  • Jordan Duckmanton 0'
  • Jack Binney 0'
2 - 1 Full time
AC Southside
  • Chris Lumley 0'

- Round Four - Quarter Finals

10:30
Boundary Academy
3 - 2 Full time
Ecclesia Phoenix
10:30
Sheffield Wanderers
1 - 2 Full time
Noahs Ark FC
10:30
Swallownest Bethesda
1 - 4 Full time
Norton Oakes
10:30
Swallownest Bethesda B
1 - 2 Full time
Beighton Phoenix

Saturday 7 January 2017

League Division Two

10:30
Champs FC
  • Adrian Tomlin 0'
  • Adrian Tomlin 0'
  • Louis Axcell 0'
3 - 6 Full time
Beighton Phoenix
  • Thomas Foster 0'
  • Steve Rotherham 0'
  • Chris Shaw 0'
  • Chris Shaw 0'
  • Ross Coates 0'
  • Chris Raynes 0'

League Division One

10:30
HSBC FC
  • Rob Gardiner 0'
  • James Simpson 0'
  • Christian Messina 0'
3 - 5 Full time
Norton Oakes
  • Adam Hurrell 0'
  • Adam Hurrell 0'
  • Adam Hurrell 0'
  • Adam Hurrell 0'
  • Joe Tunstall 0'
10:30
Malin Bridge
  • David Palmer 0'
  • Matthew Asher 0'
  • Luke Mitchell 0'
3 - 1 Full time
Chancet Wood
  • Jamie Hulley 0'
10:30
Noahs Ark FC
  • Matt Prescott 0'
  • Matt Prescott 0'
  • Bob Howard 0'
  • Joe Statham 0'
4 - 1 Full time
Ecclesia Phoenix
10:30
Totley West End
  • James Kennedy 0'
  • Elliot Satur 0'
2 - 2 Full time
Brunsmeer Athletic

League Division Three

10:30
Millhouses FC
  • Robbie Hicks 0'
  • Robbie Hicks 0'
  • Scott Oxley 0'
  • Pete Gilson 0'
4 - 5 Full time
New Bohemians
  • Rob Gibson 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Lucas Tomlinson 0'
  • Ian Cartledge 0'
10:30
Sheffield Bankers
  • Richard Baxter 0'
  • Richard Baxter 0'
  • Ed Moore 0'
3 - 3 Full time
Ecclesfield Eagles
  • Luke Davies 0'
  • Luke Davies 0'
  • Jack Lyons 0'

League Division Four

10:30
Sheffield Trinity
  • Danny Wilcox 43'
  • Danny Mulvey 69'
  • Carl Bennett 79'
3 - 3 Full time
Olympic Crookes
  • Tom Wray 40'
  • James Baille 57'
  • Tom Wray 68'
10:30
Southey Wolves
  • George Sheen 0'
  • George Sheen 0'
  • George Sheen 0'
3 - 0 Full time
Sheffield International
10:30
Unwrapped FC
  • Faisal Othman 0'
  • Faisal Othman 0'
  • Faisal Othman 0'
  • Faisal Othman 0'
  • Abi Rex 0'
  • Ivan Yaya-Mayala 0'
  • Ali Elkossi 0'
  • David Phiri 0'
  • John Lufodu 0'
9 - 3 Full time
Crookes Crusaders
  • Kai Wolff 0'
  • Philip Jarvest 0'
  • Jamie Walker 0'
10:30
Zion New Boys
  • Ricky Tate 0'
  • Ricky Tate 0'
  • Ricky Tate 0'
  • Alan Berry 0'
  • Rob Smith 0'
5 - 1 Full time
Bessacarr Evangelical Church FC
  • Adam Almohammed 0'

Latest news

SDFPL Challenge Cup
General SDFPL Challenge Cup

Second Round Draw

How to submit match reports, fixture changes and league emails.
General How to submit match reports, fixture changes and league emails.

Match reports, fixture changes, contact us.

Website Fixtures Updated.
General Website Fixtures Updated.

Fixtures Updated.

Sheffield & District Fair Play League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe