Saturday 25 February 2017

League Division Two

10:30
Beighton Phoenix
  • Thomas Foster 0'
  • Kurt Smith 0'
  • Ross Coates 0'
3 - 1 Full time
FC Philly
  • Jack Snelling 0'
10:30
City Central
  • Nick Ward 0'
  • Nick Ward 0'
  • Paul Barnett 0'
3 - 0 Full time
AC Southside

League Division Four

10:30
Crookes Crusaders
  • Dave Willoughby 0'
1 - 3 Full time
United4Communities FC
  • Luke Goulty 0'
  • Jack Rowley 0'
  • Keaton Rowley 0'
10:30
Olympic Crookes
  • Daniel Ryan 0'
  • Tom Vaughan 0'
  • James Ballie 0'
3 - 0 Full time
Railway FC
10:30
Sheffield Trinity
  • Damien Thorpe 23'
  • Damien Thorpe 46'
2 - 5 Full time
Southey Wolves
  • Marcus Nock 11'
  • Marcus Nock 13'
  • Marcus Nock 60'
  • Marcus Nock 70'
  • Adam Crapper 80'
10:30
Sheffield Union Seconds
  • Sam Mehta 0'
  • Sam Mehta 0'
2 - 7 Full time
Unwrapped FC
  • Aristotle Yanga 0'
  • Ali Elkossi 0'
  • Wellington Mulenga 0'
  • John Lufodu 0'
  • John Lufodu 0'
  • John Lufodu 0'
  • Jacob Al Rasheed 0'

League Division Three

10:30
Ecclesfield Eagles
1 - 2 Full time
Langsett Pumas
  • Oliver Maltby 0'
  • Connor Ward 0'
10:30
Kings Athletic
1 - 0 Full time
Millhouses FC
10:30
Sheffield Union Firsts
  • Toby Yeates 0'
  • Toby Yeates 0'
  • Toby Yeates 0'
  • Chris Whitelaw 0'
4 - 3 Full time
Boundary Academy
10:30
Swallownest Bethesda B
  • Dale Hill 0'
  • Dale Hill 0'
  • Dale Hill 0'
3 - 4 Full time
New Bohemians

League Division One

10:30
Noahs Ark FC
  • Josh Smith 0'
  • Steve Turner 0'
  • Steve Turner 0'
  • Louie Ranyard 0'
4 - 8 Full time
Brunsmeer Athletic
  • Andy Matthews 0'
  • Andy Matthews 0'
  • Paddy Carroll 0'
  • Paddy Carroll 0'
  • Chris Trotter 0'
  • Tom Atkin 0'
  • Dominic Jenkins 0'
  • Joey Lovatt 0'
10:30
Sheffield Wanderers
  • Ant Baring 0'
1 - 2 Full time
Malin Bridge
  • Luke Mitchell 0'
  • David Palmer 0'
10:30
Totley West End
0 - 4 Full time
HSBC FC
  • Mike Walker 0'
  • Mike Walker 0'
  • Mike Walker 0'
  • Mike Walker 0'

Saturday 18 February 2017

League Division Two

10:30
Beighton Phoenix
  • Ross Coates 0'
  • Thomas Foster 0'
  • Chris Hopkins 0'
3 - 1 Full time
Champs FC
  • Matthew Elliott 0'
10:30
Sheffield Saints
  • Tommy Sorsby 0'
1 - 2 Full time
Beighton Magpies

League Division One

10:30
Ecclesia Phoenix
0 - 4 Full time
HSBC FC
  • James Simpson 0'
  • James Simpson 0'
  • Mike Walker 0'
  • James Cook 0'
10:30
Malin Bridge
  • Nathan Hanson 0'
  • Dane Buller 0'
2 - 4 Full time
Brunsmeer Athletic
  • Andy Matthews 0'
  • Joey Lovatt 0'
  • Paddy Carroll 0'
  • Chris Trotter 0'
10:30
Norton Oakes
2 - 0 Full time
Chancet Wood
10:30
Totley West End
2 - 1 Full time
Sheffield Wanderers
  • Ant Baring 0'

League Division Three

10:30
New Bohemians
  • Ryan Phillips 0'
  • Ryan Phillips 0'
  • Rob Gibson 0'
  • Charlie Hollamby 0'
4 - 3 Full time
Sheffield Union Firsts
  • Luke Lon 0'
  • Toby Yeates 0'
  • Adam Attwater 0'
10:30
Sheffield Bankers
  • John McDougall 0'
  • John McDougall 0'
  • John McDougall 0'
  • Sam Gilliver 0'
  • Sam Gilliver 0'
  • Matthew Fletcher 0'
  • Kieran Moore 0'
  • Matthew Taylor 0'
8 - 0 Full time
Kings Athletic
10:30
Swallownest Bethesda
  • Adam Kennedy 0'
1 - 1 Full time
Ecclesfield Eagles
10:30
Swallownest Bethesda B
  • Dale Hill 0'
  • Dale Hill 0'
  • Dale Hill 0'
  • Rick Watson 0'
  • Rick Watson 0'
  • Richard Hamilton 0'
  • Carl Stoner 0'
  • James Cooke 0'
8 - 1 Full time
Millhouses FC
  • Ben Dronfield 0' (Sent Off)
  • Joe Burns 0'

League Division Four

10:30
Railway FC
  • Kieran Bettison 0'
  • Matt Hibberd 0'
  • Chris Murphy 0'
3 - 0 Full time
Crookes Crusaders
10:30
Sheffield Union Seconds
  • Guy Jacobson Durham 0'
  • Guy Jacobson Durham 0'
  • Will Read 0'
3 - 8 Full time
United4Communities FC
  • Sean Graves 0'
  • Sean Graves 0'
  • Sean Graves 0'
  • Brandon Bagley 0'
  • Brandon Bagley 0'
  • Brandon Bagley 0'
  • Nathan Carlin 0'
  • Keaton Rowley 0'
10:30
Zion New Boys
  • Ben Boulton 0'
1 - 5 Full time
Unwrapped FC
  • Ivan Yaya-Mayala 0'
  • Ivan Yaya-Mayala 0'
  • Lebrun Mbeka 0'
  • John Lufodu 0'
  • Jospeh Ouldridge 0'

Saturday 11 February 2017

League Division Two

10:30
AC Southside
  • Will O'Brien 0'
  • Will O'Brien 0'
  • Chris Hill 0'
  • Matt Jessermino 0'
4 - 2 Full time
Beighton Magpies
  • Josh Baxter 0'
  • Brad Hirst 0'
10:30
Broomhill Pirates
0 - 8 Full time
Treeton Terriers
  • Jack Binney 0'
  • Jack Binney 0'
  • Alex Reed 0'
  • Alex Reed 0'
  • Joe Bland 0'
  • Joe Bland 0'
  • Joe Bland 0'
  • Callum Sheppard 0'
10:30
Champs FC
  • Kurtis Vincent 0'
  • Kurtis Vincent 0'
  • Kurtis Vincent 0'
  • Kurtis Vincent 0'
  • Matthew Elliott 0'
5 - 4 Full time
City Central
  • Nick Ward 0'
  • Nick Ward 0'
  • Nick Ward 0'
  • Richard Gill 0'

League Division Three

10:30
Ecclesfield Eagles
  • Jack Newton 0'
  • Jack Newton 0'
  • Ben Lyons 0'
  • Joseph Hibbert 0'
  • Danny Parker 0'
  • Danny Parker 0'
  • Danny Parker 0'
  • Danny Parker 0'
8 - 1 Full time
New Bohemians
  • Ryan Phillips 0'
10:30
Sheffield Union Firsts
  • Toby Yeates 0'
  • Toby Yeates 0'
  • Adam Attwater 0'
  • Adam Attwater 0'
  • Own Goal 0'
5 - 2 Full time
Millhouses FC
  • Scott Oxley 0' (OG)
  • Adam Blackburn 0'

League Division Four

10:30
United4Communities FC
  • Nathan Carlin 0'
  • Brandon Bagley 0'
2 - 6 Full time
Unwrapped FC
  • Ivan Yaya-Mayala 0'
  • Wellington Mulenga 0'
  • Marcos Rocha 0'
  • Connor Merrison 0'
  • Connor Merrison 0'
  • Connor Merrison 0'

Saturday 4 February 2017

League Division Two

10:30
Beighton Phoenix
  • Chris Raynes 0'
  • Kurt Smith 0'
2 - 0 Full time
Broomhill Pirates
10:30
Champs FC
  • Adrian Tomlin 0'
  • Kurtis Vincent 0'
2 - 1 Full time
AC Southside
  • Josh Malhi-Bearn 0'
10:30
Treeton Terriers
3 - 1 Full time
Sheffield Saints
  • Charlie Mattinson 0'

League Division Four

10:30
Bessacarr Evangelical Church FC
0 - 5 Full time
Railway FC
  • Matt Hibberd 0'
  • Matt Hibberd 0'
  • Carl McDonald 0'
  • Conal Gallagher 0'
  • Conal Gallagher 0'
10:30
Sheffield International
  • Phil Banton 0'
  • Phil Banton 0'
  • Andrew Hyde 0'
3 - 1 Full time
Crookes Crusaders
  • Simon Guppy 0'
10:30
Sheffield Trinity
  • Damien Thorpe 15'
  • Danny Mulvey 41'
  • Damien Thorpe 69'
  • Danny Wilcox 76'
4 - 1 Full time
Unwrapped FC
  • Danny Kabeya 84'
10:30
Zion New Boys
  • Liam Buttle 0'
1 - 4 Full time
United4Communities FC
  • Brandon Bagley 0'
  • Brandon Bagley 0'
  • Jack Rowley 0'
  • Keaton Rowley 0'

League Division Three

10:30
Boundary Academy
  • Gaz Murdoch 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Gaz Murdoch 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Matt Clarke 0'
  • Joe Froggatt 0'
  • Joe Froggatt 0'
  • Joe Froggatt 0'
  • Joe Whitehome 0'
11 - 0 Full time
Kings Athletic
10:30
Swallownest Bethesda B
  • Danny Taylor 0'
1 - 2 Full time
Sheffield Bankers
  • Matthew Taylor 0'
  • Matthew Fletcher 0'

League Division One

10:30
Chancet Wood
  • Richard Martin 0'
  • Michael Capps 0'
2 - 3 Full time
Sheffield Wanderers
  • Liam Garrett 0'
  • Josh Connor 0'
  • Fraser Evans 0'

Latest news

SDFPL Challenge Cup
General SDFPL Challenge Cup

Second Round Draw

How to submit match reports, fixture changes and league emails.
General How to submit match reports, fixture changes and league emails.

Match reports, fixture changes, contact us.

Website Fixtures Updated.
General Website Fixtures Updated.

Fixtures Updated.

Sheffield & District Fair Play League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe