Form guide

Division 1 table

# Team
1. Beighton Magpies
L
W
L
W
L
L
2. Beighton Phoenix
L
W
L
L
L
L
3. Brunsmeer Athletic
W
W
L
W
D
L
4. Champs (Hillsborough)
L
L
W
L
W
5. Chancet Wood
L
W
L
W
W
6. City Central
W
W
L
L
W
W
7. HSBC FC
W
W
W
D
8. Sheffield Wanderers
W
W
W
W
9. Totley West End
L
L
L
L
W
W

Division 2 table

# Team
1. AC Southside
W
D
W
D
D
D
2. Ecclesfield Eagles
L
L
L
L
L
L
3. Hillsborough Pumas
W
W
D
W
W
W
4. New Bohemians
W
L
L
W
L
L
5. Noahs Ark FC
W
L
W
D
L
W
6. Sheffield Bankers
W
L
L
L
7. Swallownest Bethesda
L
L
L
W
W
L
8. Whitehorns FC (Boundary)
D
W
W
W
D

Division 3 table

# Team
1. Darfoulds
L
L
W
W
L
D
2. Hammer and Pincers
L
W
W
W
W
3. Kings Athletic
W
L
L
L
L
4. Langsett Pumas
D
L
L
L
L
L
5. Olympic Crookes
L
L
D
L
L
6. Railway FC
D
W
D
W
L
D
7. Sheffield Saints
W
L
W
W
W
L
8. The Beerhouse FC (Philly)
D
W
W
W
9. Thurgoland Welfare
W
W
L
W
D
W

Division 4 table

# Team
1. Bessacarr Evangelical Church FC
W
L
D
W
W
L
2. Crookes Crusaders
W
L
D
L
W
L
3. Glide House FC
W
W
L
L
W
4. Hillsborough Pumas Seniors
W
D
W
L
W
W
5. Sheffield International
W
L
D
L
W
W
6. Sheffield Trinity
L
L
L
L
L
7. Sheffield Union Reserves
W
W
W
W
W
8. X FC
L
L
W
W
L
L
9. Zion New Boyz
L
L
L
W
D
W

SDFPL Cup Group A table

# Team
1. Beighton Phoenix
L
W
D
W
2. Bessacarr Evangelical Church FC
L
L
L
L
3. Hillsborough Pumas
W
L
W
D
4. Kings Athletic
L
L
L
W
5. Thurgoland Welfare
W
W
W
W

SDFPL Cup Group B table

# Team
1. Champs (Hillsborough)
L
L
W
W
2. City Central
W
W
W
W
L
3. Hillsborough Pumas Seniors
W
L
W
D
4. Sheffield Saints
L
L
L
D
5. Sheffield Union Reserves
L
W
L
W
L

SDFPL Cup Group C table

# Team
1. Crookes Crusaders
L
L
L
2. Darfoulds
L
W
D
L
3. Ecclesfield Eagles
W
L
W
L
4. Railway FC
L
L
D
W
5. Sheffield Wanderers
W
W
W
W
W

SDFPL Cup Group D table

# Team
1. Beighton Magpies
L
W
W
2. Glide House FC
W
L
L
D
3. Hammer and Pincers
W
W
W
4. New Bohemians
W
L
W
L
5. Swallownest Bethesda
L
L
L
D

SDFPL Cup Group E table

# Team
1. Sheffield International
L
L
2. The Beerhouse FC (Philly)
W
W
3. Totley West End
W
L

SDFPL Cup Group F table

# Team
1. AC Southside
W
W
W
W
L
2. HSBC FC
L
W
W
W
W
3. Sheffield Bankers
W
L
L
L
W
4. Sheffield Trinity
L
L
L
L
L

SDFPL Cup Group G table

# Team
1. Chancet Wood
W
W
L
W
W
2. Langsett Pumas
D
L
W
W
W
3. Noahs Ark FC
L
W
L
L
L
4. X FC
D
L
W
L
L

SDFPL Cup Group H table

# Team
1. Brunsmeer Athletic
L
W
W
W
W
2. Olympic Crookes
L
L
L
3. Whitehorns FC (Boundary)
W
L
4. Zion New Boyz
L
W

Latest news

Challenge Cup Weekend
General Challenge Cup Weekend

It's the first weekend of the Challenge Cup Group Stages, here are the fixtures

Results Roundup and Upcoming Fixtures
General Results Roundup and Upcoming Fixtures

The first results are in!

The Weekend's Fixtures
General The Weekend's Fixtures

Fixtures for this weekend and website updates

General Meeting and Fixtures Released
General General Meeting and Fixtures Released

Managers should have received notice of both the General Meeting and the Fixtures for the 2018-19 Season

SDFPL History
General SDFPL History

Information Needed!!

New Teams Applying to Join the SDFPL
General New Teams Applying to Join the SDFPL

A couple of new teams have applied to join the SDFPL and are looking for friendlies - contact them now!

Sheffield & District Fair Play League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe