Saturday 30 September 2017

League Division Three

10:30
Railway FC
  • Kieran Bettinson 0'
  • Connor Brady 0'
  • Connor Brady 0'
3 - 1 Full time
Langsett Pumas
  • Joe Reaney 0'
10:30
Sheffield Saints (YNS)
  • Tom Stephenson 0'
1 - 1 Full time
Swallownest Bethesda B
  • Lewis Kendall 0'
10:30
United4Communities FC
  • Jack Rowley 0'
  • Jack Rowley 0'
2 - 3 Full time
Ecclesfield Eagles
  • Cameron Dawson 0'
  • Cameron Dawson 0'
  • Cameron Dawson 0'
10:30
Unwrapped FC
  • Mohammed Khan 0'
  • Wellington Mulenga 0'
2 - 1 Full time
Kings Athletic
  • George Douglas 0'

Saturday 23 September 2017

League Division Three

10:30
Swallownest Bethesda B
  • Daniel Siddall 0'
  • Dale Hill 0'
  • Danny Taylor 0'
3 - 1 Full time
Ecclesfield Eagles
  • Cameron Dawson 0'

Saturday 16 September 2017

League Division Three

10:30
Kings Athletic
  • Sam Baldry 0'
  • Martin Edwards 0'
2 - 1 Full time
United4Communities FC
  • Adrees Sadiq 0' (Sent Off)
  • Bradley Bartholomew 0' (Sent Off)
  • Callum Kassim 0'
10:30
Langsett Pumas
  • Luke Clarke 0'
  • Oliver Maltby 0'
  • Oliver Maltby 0'
3 - 2 Full time
Unwrapped FC
  • Jacob Al-Rashed 0'
  • Nyimbi Rissasy 0'
10:30
Sheffield Bankers
  • Richard Baxter 0'
  • Darren Rodgerson 0'
  • Matt Fletcher 0'
3 - 3 Full time
Sheffield Saints (YNS)
  • Richard Walshaw 0'
  • Richard Brownlow 0'
  • Joe Cottam 0'

Saturday 9 September 2017

League Division Three

10:30
Ecclesfield Eagles
  • Ben Lyons 0'
  • Joseph Hibbert 0'
  • Jack Newton 0' (Sent Off)
2 - 3 Full time
Sheffield Saints (YNS)
  • Harry James 0' (Sent Off)
  • Tom Stephenson 0'
  • Tom Stephenson 0'
  • Richard Brownlow 0'
10:30
Langsett Pumas
  • Andrew Swift 0'
  • Oliver Maltby 0'
  • Oliver Maltby 0'
3 - 1 Full time
Swallownest Bethesda B
  • Daniel Siddall 0'
10:30
Olympic Crookes
  • Tom Wray 0'
  • Daniel Ireland 0'
2 - 2 Full time
Unwrapped FC
  • Faisel Othman 0'
  • Nyimbi Rissasy 0'

Saturday 2 September 2017

League Division Three

10:30
Ecclesfield Eagles
0 - 2 Full time
Sheffield Bankers
  • Andy Taylor 0'
  • Sam Gilliver 0'
10:30
Railway FC
  • Dale Vella 0'
  • Scott Holyoak 0'
  • Kieran Bettinson 0'
3 - 3 Full time
Unwrapped FC
  • Jacob Al-Rashed 0'
  • Nyimbi Rissasy 0'
  • Faisel Othman 0'
10:30
Sheffield Saints (YNS)
  • Saul Blackburn 0'
  • Mark Dundon 0'
2 - 3 Full time
Kings Athletic
  • George Douglas 0'
  • Matt Cox 0'
  • Liam Foulstone 0'
10:30
United4Communities FC
  • Callum Kassim 0'
1 - 4 Full time
Olympic Crookes
  • Jake Bower 0'
  • James Thomas 0'
  • Daniel Ireland 0'
  • Jon Vaughan 0'

Latest news

SDFPL Challenge Cup
General SDFPL Challenge Cup

Second Round Draw

How to submit match reports, fixture changes and league emails.
General How to submit match reports, fixture changes and league emails.

Match reports, fixture changes, contact us.

Website Fixtures Updated.
General Website Fixtures Updated.

Fixtures Updated.

Sheffield & District Fair Play League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe