Saturday 28 October 2017

League Division Three

10:30
Ecclesfield Eagles
P - P
Langsett Pumas
10:30
Kings Athletic
  • Dean Elliot 0'
1 - 2 Full time
Olympic Crookes
  • Tom Wray 0' (Sent Off)
  • James Baillie 0' (Sent Off)
  • James Baillie 0'
  • James Baillie 0'
10:30
Railway FC
  • Jamie Gott 0'
  • Matthew Hibberd 0' (Pen)
2 - 2 Full time
United4Communities FC
  • Jack Rowley 0'
  • Callum Kassim 0'
10:30
Unwrapped FC
  • Mohammed Khan 0'
  • Mohammed Khan 0'
  • Najib Arrain 0'
  • Najib Arrain 0'
5 - 0 Full time
Sheffield Saints (YNS)

Saturday 21 October 2017

League Division Three

10:30
Railway FC
  • Kieran Bettinson 0'
1 - 2 Full time
Olympic Crookes
  • James Baillie 0'
  • Jon Vaughan 0'

Saturday 14 October 2017

League Division Three

10:30
Kings Athletic
  • Dean Elliot 0'
  • Sam Baldry 0'
2 - 2 Full time
Ecclesfield Eagles
  • Jack Lyons 0'
  • Jack Newton 0'
10:30
Langsett Pumas
  • Stephen Mann 0'
  • Luke Clarke 0'
2 - 1 Full time
Olympic Crookes
  • Tom Wray 0' (Pen)
10:30
Sheffield Bankers
  • Richard Baxter 0'
  • Richard Baxter 0'
  • Sam Gilliver 0'
  • Sam Gilliver 0'
  • Kieran Moore 0'
5 - 5 Full time
Unwrapped FC
  • Faisal Othman 0'
  • Faisal Othman 0'
  • Faisal Othman 0'
  • Martin Amoo 0'
  • Ivan Yaya-Mayala 0'
10:30
Sheffield Saints (YNS)
  • Saul Blackburn 0'
  • Richard Brownlow 0'
  • Richard Brownlow 0'
3 - 2 Full time
Railway FC
  • Adam Stevens 0'
  • Adam Stevens 0'
10:30
Swallownest Bethesda B
  • Daniel Mitchell 0'
  • Chris Wood 0'
  • Danny Taylor 0'
  • Dale Hill 0'
  • Dale Hill 0'
5 - 2 Full time
United4Communities FC
  • Jack Scott 0'
  • Raheel Riaz 0'

Saturday 7 October 2017

League Division Three

10:30
Ecclesfield Eagles
  • Ben Lyons 0'
  • Luke Davies 0'
  • Luke Davies 0'
  • Cameron Dawson 0'
4 - 3 Full time
Unwrapped FC
  • Mitchell Robinson 0'
  • Mohammed Khan 0'
  • Faisal Othman 0'
10:30
Langsett Pumas
  • Connor Ward 0'
  • Remy Williams 0'
2 - 2 Full time
Kings Athletic
  • Scott Oxley 0'
  • Liam Foulstone 0'
10:30
Sheffield Bankers
  • Richard Baxter 0'
  • Richard Baxter 0'
  • Sam Gilliver 0'
3 - 1 Full time
United4Communities FC
  • Raheel Riaz 0'
10:30
Sheffield Saints (YNS)
  • Joshua Stilgoe 0'
  • Will Dewey 0'
  • Ross Kerr 0'
3 - 2 Full time
Olympic Crookes
  • Jack Thompson 0'
  • Jake Bower 0'

Latest news

SDFPL Challenge Cup
General SDFPL Challenge Cup

Second Round Draw

How to submit match reports, fixture changes and league emails.
General How to submit match reports, fixture changes and league emails.

Match reports, fixture changes, contact us.

Website Fixtures Updated.
General Website Fixtures Updated.

Fixtures Updated.

Sheffield & District Fair Play League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe